Jakiej grubości poliwęglan na zadaszenie tarasu?

You are currently viewing Jakiej grubości poliwęglan na zadaszenie tarasu?

Taras to doskonałe miejsce na odpoczynek. Oprócz mebli ogrodowych warto zadbać o odpowiednie zadaszenie. W tym celu świetnie sprawdzi się poliwęglan. Jakiej grubości materiał wybrać?

Poliwęglan – jaka grubość na zadaszenie tarasu najlepsza?

Płyty z poliwęglanu stosowane są w budownictwie indywidualnym. Można je spotkać w obiektach przemysłowych, sportowych i innych.

To świetny materiał osłonowy. Dlatego też znalazł zastosowanie do wykonywania zadaszeń – na tarasach, balkonach czy w ogrodach zimowych. Dostępny jest w wersji bezbarwnej, mlecznej lub dymionej. Płyty można zamontować na konstrukcji aluminiowej, stalowej lub drewnianej.

Płyty z poliwęglanu mają różną strukturę oraz grubość. Zazwyczaj jest to 4 mm – 25 mm. Im grubszy materiał, tym lepsza odporność na obciążenia. Poliwęglan wykorzystywany do zadaszenia tarasu ma najczęściej grubość od 10 mm do 16 mm. Przy wyborze istotne jest także zabarwienie, współczynnik izolacyjności cieplnej, a także przenikania światła. Zadaszenie w wersji mlecznej lub dymionej doskonale zabezpiecza przed promieniowaniem słonecznym.